We’re hiring

Current job openings

At this point, we only have jobs available for native Romanian speakers, or for people who speak Romanian fluently.

Current positions

Board Games Consultant & Content Writer

Extindem echipa The Guild Hall în 2021 și căutăm o persoană căreia să îi placă să lucreze cu clienții și să știe să scrie texte creative. În timpul orelor de lucru activitatea principală va fi interacțiunea cu clienții și ajutarea acestora, iar în timpul rămas se vor scrie texte creative pentru diferitele canale pe care le administrăm.

Găsești mai jos cerințele, responsabilitățile și beneficiile. Aplică dacă consideri că ești persoana pe care o căutăm.

Strada Samuil Micu nr. 4, Cluj-Napoca

Full-time, în spațiu

i

Experiența este un avantaj, dar nu este necesară, îți vom oferi noi training

Programul este pe ture, unele fiind de dimineață si altele de după-masă

CERINȚE:

  • Poți ajuta cu activitățile de zi cu zi din magazin (vânzări, abonamente, rezervări, discuții cu clienții, etc.)
  • Ai o atitudine pozitivă, îți place să lucrezi cu clienții și ești dispus să le răspunzi la orice întrebări
  • Îți plac jocurile de societate (sau vrei să le încerci) și ești dispus să înveți reguli și să le explici clienților
  • Ești obișnuit să lucrezi cu diferite programe pe calculator, să navighezi pe internet și pe social media
  • Limba română nativ și limba engleză nivel avansat
  • Ai experiență și iubești scrisul creativ (ai scris articole, postări pe social media sau diferite lucrări creative în română și engleză) și poți scrie atât texte complexe cât și texte concise
  • Ești atent la detalii, scrii corect gramatical și îți verifici munca de mai multe ori înainte să o trimiți/postezi
  • Îți știi organiza task-urile și timpul eficient
  • Vrei să îți folosești creativitatea pentru a promova magazinul și jocurile tale preferate
  • Cunoștințele de marketing sau jurnalism prezintă un avantaj, dar nu sunt obligatorii

RESPONSABILITĂȚI:

  • Va trebui să știi serviciile și oferta noastră pentru a le putea răspunde clienților la orice întrebare
  • Vei învăța mai multe despre lumea jocurilor de societate și vei fi la curent cu noutățile din domeniu pentru a putea să le explici și recomanzi clienților ce să joace/cumpere
  • Va trebui să îi întâmpini pe clienți, să îi ajuți cu recomandări de jocuri, să le încasezi produsele și să faci up-sell și cross-sell la produse complementare
  • Va trebui să lucrezi cu anumite programe pe calculator: Smartbill, Microsoft Office, online shop etc.
  • Vei scrie:
    • texte creative pentru canalele noastre de Social Media (în română și engleză)
    • descrieri informative pentru jocurile din magazinul online
    • articole despre jocuri pentru blogul nostru (exemple aici)

BENEFICII:

  • Vei putea juca jocurile din colecția magazinului pentru a le explica mai ușor clienților regulile
  • Vei avea acces nelimitat la cafea, ceai, ciocolată caldă și apă de la automatele de la noi din spațiu
  • Vei putea sta oricând după program să te joci sau să fi productiv la noi în spațiu
  • Vei putea să îți alegi o persoană care să intre și să folosească spațiul gratuit și nelimitat (poate veni oricând și să stea oricât să lucreze sau să se joace, în orele în care suntem deschiși)
  • Vei avea un discount de angajat pentru orice produse cumpărate din magazin, după o lună de activitate în echipa noastră
  • Organizăm periodic diferite activități de team-building
Dacă te potrivești cerințelor enumerate mai sus, aplică aici trimițându-ne CV-ul și un exemplu (sau mai multe) de text scris de tine (articol, postare pe social media, un text creativ sau chiar blogul personal).

Ne mai poți trimite CV-ul și exemplul de text pe email sau le poți aduce direct la noi la spațiu – str. Samuil Micu nr. 4, Cluj-Napoca.

Iar dacă nu ai reușit să ne vizitezi până acum sau vrei să afli mai multe informații despre noi, navighează acest site și vizitează turul 3D al spațiului.

Join the team